Poraz rukometaša u Bihaću.

RK “BIHAĆ” – RK “BOSNA – TS” 39:32

Sinoć je u sportskoj dvorani “Luke” u Bihaću odigrana zanimljiva rukometna predstava u kojoj su Bišćani, trenutno vodeća ekipa lige, savladali Tešnjake rezultatom 39:32. Iako su gosti upisali drugi poraz ove sezone, sa pravom možemo reći da je častan, uzevši u obzir da su na utakmicu otputovali bez osam prvotimaca, sa ukupno sedam igrača, od kojih su tri juniora, i tri golmana. Do petnaeste minute, rukometaši “Bosne – TS” su držali inicijativu i imali su vodstvo od tri razlike, kada su igrači “Bihaća” iskoristili svoje najjače oružje, kontru, i na odmor otišli pri rezultatu 22:13. Međutim, u drugom poluvremenu, gosti nisu gubili pribranost i pružili su dobar otpor jakom domaćinu, pa je ovaj poraz od sedam golova razlike samo motivacija da mlada ekipa “Bosne – TS” u narednim utakmicama može parirati ostalim ekipama.

Kod domaćina Duraković Kenan je 11 puta tresao mrežu Tešnjaka, uz sjajnog Burzić Anela koji je postigao osam pogodaka. Kod gostiju Kobilica Amar je postigao 9, Isaković Zlatko 7, Martinović Dragan 6. Ono što možemo izdvojiti je i sjajan debi mladog Bukvića, koji je postigao 4 gola, kao i golmana Kasumagića na kojeg se može računati u budućnosti. Sjajan je bio i golman Tufekčić. U narednom kolu u Tešnju gostuje ekipa “Lukavca”. Sve pohvale idu i sudijskom paru Osmanagić/Salkić.

“Bihać”: Brajković, Handukić, Duraković 11, Hošić 5, Midžić 2, Ljubijankić 1, Čehić 1, Hafurić 6, Begić 5, Pašagić, Dervišević, Pilipović, Osmanagić, Burzić 8
Trener: Poljak Darko

“Bosna – TS”: Kasumagić, Okić 1, Martinović 6, Isaković H. 3, Hojkurić 2, Isaković Z. 7, Bukvić 4, Tufekčić, Kobilica 9, Softić
Trener: Adžamija Avdija

sudije: Osmanagić Enis/Salkić Ismir; delegat: Berberović Ekrem

sedmerci: Bihać: 1/1, Bosna – TS: 6/5; isključenja: Bihać 8 min.; Bosna – TS: 4 min.