BiH – Irska 1:1

Odigrana je prva utakmica dodatnih kvalifikacija za Euro 2016. godine između nogometnih selekcija Bosne i Hercegovine i Republike Irske. Odluka o učesniku Eura past će u Dublinu u ponedjeljak navečer jer je zeničko poluvrijeme završeno bez pobjednika – 1:1.

Robbie Brady je obradovao navijače Irske u 82. minuti, dok je tri minute kasnije Edin Džeko poravnao rezultat na ubacivanje Ognjena Vranješa. U drugom poluvremenu nad Bilinim poljem se nadvila gusta magla koja je prijetila i prekidom utakmice ali se njemački sudija Felix Brych nije odlučio na taj korak.

Tribine stadiona bile su ispunjene do posljednjeg mjesta. Navijači i građani BiH su još jednom položili ispit. Našim reprezentativcima želimo puno sreće u ponedjeljak i da nas sve obraduju plasmanom na još jedno veliko takmičenje.