IZBOR SPORTISTE GODINE OPĆINE TEŠANJ 2015. – OVO JE NAŠ AS.

Večeras je u organizaciji Sportskog saveza općine Tešanj, u sklopu manifestacije “Dani grada Tešnja 2015”, održan “Izbor sportiste godine općine Tešanj 2015. – Ovo je naš AS“.

U prepunoj sali “Club Face” u Domu kulture u Tešnju, uz prigodan prateći program, ugodnu atmosferu te degustaciju proizvoda kompanije AS group, generalnog sponzora manifestacije, proglašeni su i nagrađeni najuspješniji sportisti i sportski kolektivi općine Tešanj.

Manifestaciju je, nakon intoniranja himne, otvorio predsjednik Sportskog saveza Besim Sejdić koji je poželio dobrodošlicu prisutnima te napomenuo kako su upravo sportisti najbolji ambasadori kako same Općine Tešanj, tako i države nam Bosne i Hercegovine.

Prisutnima se obratio i Općinski načelnik Suad Huskić koji je, između ostalog, istaknuo evidentan rast uspjeha svih sportskih kolektiva i iskazao svoje lično zadovoljstvo zbog toga te dodao i da opravdano očekuje kontinuitet u tom napretku. Posebno se zahvalio privatnim poduzetnicima koji su prepoznali važnost sporta i koji su pomagali naše sportiste, naravno uz Općinu koja ima tu dužnost. Za kraj, načelnik je obećao povećanje finansijskih sredstava u narednoj godini planiranih za grant sporta iz općinskog Budžera.

Nakon uvodnih obraćanja uslijedilo je uručivanje priznanja i nagrada, uz muzičke predahe naših sugrađana, Nejre Brka, Medine Hadžić i Ismeta Pašalića – Ipeta, koji su napravili zaista sjajnu atmosferu.

Sportski savez općine Tešanj se zahvaljuje na podršci sponzorima i pokroviteljima manifestacije, privrednom društvu AS Group, generalnom sponzoru manifestacije te Općini Tešanj, generalnom pokrovitelju kako ove manifestacije tako i svih sportskih aktivnosti na području naše općine.

Sportski savez općine Tešanj se zahvaljuje i svim posjetiocima koji su, u prepunoj sali, svojim prisustvom uveličali ovu manifestaciju, podržali naše asove, naše sportiste i kolektive i na taj način im poručili da istraju u svom sportskom nadmetanju te da nas i u budućnosti obraduju još boljim rezultatima i sportskim uspjesima.

SPISAK NAJUSPJEŠNIJIH SPORTISTA OPĆINE TEŠANJ ZA 2015. GODINU:

Najuspješnija sportistkinja

Jasminko Sadiković, Fudbalski klub “Borac” Jelah

Pedagog tjelesnog odgoja:
Plančić Musto, Društvo pedagoga fizičke kulture

Lice sa najdužim stažom u sportu:
Halilović Mustafa, Nogometni klub “Napredak” Šije

Sportski događaj godine :
Rukometna utakmica RK “BOSNA TS” Tešanj  – Juniorska repezentacija BiH

Privredna društva i institucije koje su dale svoj doprinos razvoju sporta općine Tešanj
1.AS GROUP Jelah – Tešanj – ujedno i generalni sponzor manifestacije IZBOR SPORTISTE GODINE
2.OPĆINA TEŠANJ – ujedno i generalni pokrovitelj svih sportskih događaja na općini i pokrovitelj manifestacije IZBOR SPORTISTE GODINE

Mediji koji su dali svoj doprinos razvoju sporta općine Tešanj
1.ANTENA RADIO – Hrvić Fahrudin
2.ZOS RADIO – Senad Durkalić
3. AMNA TV – Amir Mešić
3.SMART TV – Halid Fejzić
4.Web portal: www.sportzdk.ba

Specijalna priznanja
1.Priznanje za doprinos u razvoju sporta općine Tešanj – posthumno – DUSINOVIĆ HAMID TEGA
2.Priznanje za sportsku organizaciju Nogometni klub “TOŠK” za doprinos razvoju sporta općine Tešanj, na organizacijskim sposobnostima kluba i radu sa mladim selekcijama nogometaša.
3.Specijalno priznanje za perspektivnog mladog sportskog novinara: KATICA ĆAMIL
4.Priznanje za razvoj ekstremnog sporta na području općine Tešanj: MUFTIĆ SEAD, Paintball klub Avantura
5. Priznanje za doprinos u razvoju sporta općine Tešanj JU Sportsko rekreacioni centar Tešanj – JAŠIĆ SAFET