Reprezentativna selekcija ZDK.

Izvršni odbor Nogometnok saveza ZDK kojim je predsjedavao Muhamed Begagić, usvojio je Odluku o učešću selekcije ZDK u Kupu regija. Takmičenje se igra na nivou Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, počinje u aprilu, a finalna utakmica igra se 1. juna u Trening centru Nogometnog/Fudbalskog saveza BIH.

Reprezentacija ZDK bit će u grupi sa reprezentacijama Kantona Sarajevo, Tuzlanskog i Hercegovačko–neretvanskog kantona i dvije selekcije Područnih fudbalskih saveza iz Republike Srpske.

Igrači za selekciju ZDK će biti birani iz Druge lige FBiH grupa “Centar”. Evo prilike za naše nogometaše iz NK “TOŠK” Tešanj, FK “Borac” Jelah  i NK “Pobjeda” Tešanjka. Za selektora je izabran Mirnes Buza, sportski direktor FK “Rudar” iz Kaknja.

Redovna Izvještajna Skupština NS ZDK zakazana je za 25. mart 2016. godine.