Druga liga FBiH grupa Centar – 16. kolo.

Proteklog vikenda utakmicama 16. kola počeo je proljetni dio sezone  2015/2016.  u Drugoj nogometnoj ligi FBiH grupa “Centar”. Kolo nije kompletirano jer čak tri utakmice nisu odigrane pošto službena lica na utakmicama (delegati) nisu dozvolili odigravanje utakmica usljed neizmirenih obaveza klubova prema Nogometnom savezu. Klubovi su već ranije podnijeli žalbe na odluke Saveza, koje još nisu riješene pa je to glavni razlog neplaćanja izrečenih kazni te očekujemo uskoro razrješenje situacije.

NK “TOŠK” je sa dva pogotka Nuhanovića i jednim Rakića u Zenici očekivano pobijedio “fenjeraša” NK “Rudar”. Pobjeda na startu sezone puno će značiti našoj ekipi, sa novim trenerom i podmlađenim sastavom. Naša NK “Pobjeda” Tešanjka takođe je startala pobjedom, kod kuće su savladali goste iz Ilijaša golom Buljubašića. Nažalost, ekipi FK “Borac” Jelah nije dozvoljeno odigravanje utakmice, očekujemo epilog.

U derbiju kola u Žepču, domaćin nije uspio uzeti ni bod protiv odličnog sastava “Bosna Sema” iz Sarajeva dok je “Krivaja” bila uvjerljivo bolja od “Usore”.

Rezultati 16. kola:

Žepče: Žepče – Bosna Sema 1:3