Održana Izvještajna sjednica Skupštine Sportskog saveza općine Tešanj.

Danas je u sali Općinskog vijeća Tešanj održana Izvještajna sjednica Skupštine Sportskog saveza općine Tešanj, kojoj su prisustvovali delegati iz 16 klubova – članova Sportskog saveza te predstavnici Općine Tešanj i JU “Sportsko-rekreacioni centar” Tešanj.

Sjednicu je vodio predsjednik Skupštine Refik Ćusto i na istoj su jednoglasno usvojeni Izvještaj o radu i Finansijski izvještaj za 2015. godinu, koje je prezentovao predsjednik Sportskog  saveza Besim Sejdić. Takođe su usvojeni i Plan rada i Finansijski plan za 2016. godinu, kao i Izvještaj Nadzornog odbora, kojeg je prezentovao zamjenik predsjednika Nadzornog odbora Nusret Plančić.

Izvršena je popuna Upravnog odbora sa dva nova člana, Adnan Alić (KK “Gradina” Tešanj) i Nihad Bejtić (NK “TOŠK” Tešanj) a nakon duže i konstruktivne rasprave usvojen je i Pravilnik o imenovanju i radu Komisije za nagrade i priznanja Sportskog saveza općine Tešanj.

Takođe je imenovan Mirsad Srkalović kao kandidat za člana Predsjedništva Sportskog saveza Zeničko-dobojskog kantona.