Okupljanje Taekwondo selekcije ZDK.

Proteklog vikenda u Zenici je izvršeno okupljanje i prvi zajednički trening Taekwondo selekcije Zeničko-dobojskog kantona.

Prvi trening vodio je selektor selekcije Edin Kajević, (crni pojas, 4.dan), certificirani trener Taekwondo saveza BiH sa položenom trenerskim licencom Olimpijskog Komiteta BiHjević, te kao trener naš Elvin Mehmedović (crni pojas, 3.dan, Taekwondo akademija Tešanj). Na treningu je učestvovalo preko 60 članova klubova Zeničko-dobojskog kantona, među kojima je svoje mjesto našlo i 5 najboljih takmičara iz Taekwondo akademije Tešanj.

U narednom periodu će se od najboljih takmičara oformiti ekipa koja će učestvovati na Internacionalnim takmičenjima u Hamburgu (Njemačka) i Karlovcu (Hrvatska).  Okupljanje ove Taekwondo selekcije organizovano je pod pokroviteljstvom Taekwondo Saveza Zeničko-dobojskog kantona.

U nastavku nekoliko detalja sa okupljanja i treninga.