Održano 19. prvenstvo ZDK u šahu za lica sa invaliditetom.

Juče (nedjelja, 16.10.2016.godine) je u Olovu održano 19. prvenstvo Zeničko-dobojskog kantona u šahu za lica sa invaliditetom.

Naš Savez za sport i rekreaciju invalida općine Tešanj uzeo je učešće na ovom takmičenju i osvojio 2. mjesto u ukupnom poretku dok su pojedinačno naši takmičari Đogić Meho i Unkić Mesud zauzeli drugo (Đogić) odnosno četvrto mjesto (Unkić) te ovim plasmanom obezbjedili sebi mjesta u ekipi koja će predstavljati Zeničko-dobojski kanton na Federalnom takmičenju.

Takmičenje je održano u predivnom ambijentu Banjsko-rekreativnog centra “Aquaterm” u Olovu i na istom je učestvovalo 7 općinskih saveza za sport i rekreaciju lica sa invaliditetom sa područja ZDK.

Ekipni poredak:

1. mjesto – SSRI Zenica,
  2. mjesto – SSRI Tešanj,
  3. mjesto – SSRI Visoko.

Našu ekipu su sačinjavali selektor – Sabahudin Mahmutović sa takmičarima: Mesud Unkić, Meho Đogić, Jasmin Sinanović i Zijad Rizvanović, koji su istakli da je turnir bio izuzetno dobro organizovan te se posebno zahvaljuju domaćinu, Savezu za sport i rekreaciju invalida općine Olovo.

Čestitamo našim takmičarima na dobrim rezultatima i želimo im puno sreće na predstojećem Federalnom takmičenju.

2 3  54 6