Taekwondo akademija Tešanj uspješna na Kantonalnom takmičenju u Kaknju.

Mladi takmičari iz Taekwondo akademije Tešanj su jučer (nedjelja, 26.02.2017. godine), zabilježili vrlo uspješan nastup na 2. kantonalnom prvenstvu u taekwondu održanom u Kaknju, u organizaciji Taekwondo kluba “Nur” Kakanj i Taekwondo saveza Zeničko-dobojskog kantona.

Taekwondo akademija Tešanj učestovala je sa svojih 25 takmičara i osvojila 24 medalje u borbama: 10 zlatnih, 6 srebrenih i 8 bronzanih, dok je u ukupnom plasmanu naša ekipa zauzela 3 mjesto ekipno te osvojila pehar, sa napomenom da su prvoplasirani i drugoplasirani klub imali skoro dvostruko više prijavljenih takmičara. Posebno se istakao naš Elman Škiljo, koji je u “kategoriji I” osvojio 1. mjesto i zlatnu medalju, a koji do sada sa svojih 10 godina, u borbama ima 50 pobjeda bez ijednog poraza.

Čestitamo cjelokupnoj ekipi, takmičarima, trenerima a i roditeljima ove djece, na postignutom rezultatu i osvojenim medaljama.