Kantonalno takmičenje u ribolovu za osobe sa invaliditetom – Naši ribolovci prvaci.

U subotu, 27.05.2017. godine, na jezeru “Jelen” u Jelahu, sa početkom u 10:00 sati, održano je 20. Kantonalno takmičenje u sportskom ribolovu – disciplina “lov ribe udicom na plovak”, za osobe sa invaliditetom.

Domaćin takmičenja bio je naš Savez za sport i rekreaciju osoba sa invaliditetom općine Tešanj koji je bio i najuspješnija ekipa na ovom takmičenju, na kojem su postignuti sljedeći rezultati:

Ekipno:

1. mjesto – Savez za sport i rekreaciju osoba sa invaliditetom Tešanj,
  2. mjesto – Savez za sport i rekreaciju osoba sa invaliditetom Maglaj, i
  3. mjesto – Savez za sport i rekreaciju osoba sa invaliditetom Visoko.

U pojedinačnom plasmanu naša ekipa zauzela je 2 prva i 2 druga mjesta, (prva mjesta Nedžad Hrvić i Amer Travančić, druga mjesta Mirsad Šaplja i Nermin Žižo), dok je Majstor staze (sa ulovom od 3980 grama) Nedžad Hrvić.

Čestitamo našoj ekipi na ovom rezultatu kao i na odličnoj organizaciji samog takmičenja.