Karate klub Tešanj uspješan na turniru u Klokotnici.

Takmičari Karate kluba Tešanj su jučer (nedjelja, 07.05.2017. godine), zabilježili veoma uspješan nastup na 8. Kantonalnom – Regionalnom karate turniru koji se održava u Klokotnici, u sportskoj dvorani Osnovne škole Klokotnica. Tehnički organizator ovog turnira bio je Karate klub “Doboj Istok” Klokotnica, u saradnji sa Karate savezom Tuzlanskog kantona i Karate savezom Federacije BiH.

Ovaj turnir ima tradicionalni karakter i obilježava se zadnjih 8 godina, povodom dana MZ Klokotnica. ove godine, turnir je okupio 473 takmičara iz 25 klubova, koji su odmjerili snage na 3 borilišta.

Kao i svaki put, takmičari Karate kluba “Tešanj” su dali sve od sebe i napravili odličan učinak, sa osvojenih 10 medalja:

• 1. mjesto – Mirela Makarević,
  • 1. mjesto – Kate dječaci ekipno (Adnan Salkičević, Anes Prnjavorac i Eldin Šišić),
  • 2. mjesto – Ajdina Ramić,
  • 2. mjesto – Anis Ostrvica,
  • 2. mjesto – Eldin Šišić,
  • 2. mjesto – Adnan Salkičević,
  • 2. mjesto – Tarik Skopljak,
  • 2. mjesto – Kate djevojčice ekipno (Ajdina Ramić, Lejla Čabrić i Ajna Đonlagić)
  • 3. mjesto – Faris Hadžiedhemović,
  • 3. mjesto – Ahmed Alispahić,
  • 3. mjesto – Najla Mahmutović,
  • 3. mesto – Kenan Ramić,
  • 3. mjesto – Lamija Saltagić,
  • 3. mjesto – Arnes Lihić,
  • 3. mesto – Mevlida Bešo.

Čestitamo.