Četvrtfinale KUP-a Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona: Poraz našeg “TOŠK”-a.

Jučer (srijeda, 31.05.2017. godine), odigrane su utakmice četvrtfinala KUP-a Zeničko -dobojskog kantona. U okviru ovog takmičenja, jedini tešanjski predstavnik naš “TOŠK” je na svom stadionu poražen od ekipe NK “Usora” te eliminisan iz daljeg takmičenja. Rezultati četvrtfinala:

TEŠANJ: TOŠK – Usora 1:3,
TETOVO: Borac – Moševac 5:6 (1:1),
ŽEPČE: Žepče – Krivaja Zavidovići 4:2.

Slobodna je bila ekipa NK “Nemila” iz Nemile.

U nastavku osvrt na jučerašnju utakmicu od strane našeg Senada Durkalića:

• Nogometaši “Usore” su potpuno zasluženo ostvarili plasman u polufinale KUP-a Zeničko-doboskog kantona, savladavši u Tešnju novog prvoligaša “TOŠK”-a sa ubjedljivih 1:3. Gosti su preko Kršića u 41. i Šimunovića u 49. minutu već imali prednost od 2:0. Smanjio je Mujkanović u 50. minutu ali je igrač utakmice Kršić, svojim drugim golom u 76. minutu, postavio konačni rezultat. Mogli su gosti i do ubjedljivijeg trijumfa jer je Kršić pogadjao stativu u 29. i prečku u 54. minutu. I domaćin je propustio (Maglić i Skulić) nekoliko stopostotnih prilika, a najveću Hankić kada mu je u 8. minutu odlični golman gostiju Mulabdić odbranio udarac sa 11 metara. Utakmica je bila dinamična, na momente i malo oštrija ali su igrači obje ekipe igrali u granicama fer play-a. Oko 300 gledalaca je na kraju aplauzom nagradilo odlične goste. Domaćin je očito igrao bez motiva, vjerovatno još pod slavljeničkom euforijom zbog ulaska u viši rang, što svakako ne umanjuje uspjeh gostiju.

Ekipa NK “TOŠK” Tešanj – Prvak Druge lige “Centar”