V kolo Prve nogometne lige Federacije BiH – Rezultati i tabela.

Proteklog vikenda odigrano je peto kolo takmičenja u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH – Sezona 2017/18, u kojoj se takmiči naš Nogometni klub “TOŠK” Tešanj.

U ovom kolu, naš “TOŠK” je poražen na gostovanju u Konjicu rezultatom 2:1, gol za “TOŠK” postigao je mladi Kadušić.

Izjava Igora Remetića, šefa stručnog štaba “TOŠK”-a:

“Utakmica sa dva različita poluvremena. Katastrofalno loše otvaranje utakmice i primljeni pogodak iz prvog prekida igre, da bi sličan scenario bio i na samom kraju prvog dijela kada smo loše stajali po izgubljenoj lopti. Na pauzi smo se dogovorili da agresivnijom igrom i poštenim odnosom dresa koji nose pokušamo se vratiti iz rezultatskog minusa u čemu smo i uspjeli, ali nažalost za konačan preokret nije bilo koncentracije u prilikama koje smo imali. Čestitam Igmanu na pobjedi i našim navijačima na podršci koji su nas pratili i u Konjicu.”

U nastavku donosimo rezultate svih utakmica kao i tabelu nakon odigranog 5. kola:

KONJIC: FK Igman – NK TOŠK Tešanj 2:1,
BUGOJNO: NK Iskra  NK Slaven Živinice 0:3,
KAKANJ: FK Rudar – NK Bosna Visoko 1:1,
MOSTAR: FK Velež – NK Travnik 1:0,
ČAPLJINA: HNK Čapljina – HNK Orašje 3:0,
SIMIN HAN: FK Sloga – NK Bratstvo Gračanica 2:0,
JAJCE: NK Metalleghe BSI – FK Olimpik Sarajevo 0:0,
GRADAČAC: NK Zvijezda – NK Jedinstvo Bihać 4:0.