Peto kolo Prve ženske odbojkaške lige FBiH.

Proteklog vikenda odigrano je 5. kolo Prve ženske odbojkaške lige F BiH (Grupa A 1), u kojoj se takmiči naš Ženski odbojkaški klub Tešanj.

Naše odbojkašice su u ovom kolu na svom terenu poražene od gošći iz Odžaka rezultatom 3:0, po setovima (25:16, 25:15 i 26:24), utakmica je odigrana jučer (nedjelja, 19.11.2017. godine), u sportskoj dvorani objekta “Musala” u Tešnju.

Naše odbojkašice nisu mogle izdržati pritisak igre protiv starije ekipe i tek su u trećem setu pokazale šta mogu, ali nisu uspjele osvojiti set. Za pohvalu je igra Belme Srkalović, koja je uspjela pored odbrambenih zadataka da igrom na mreži pruži šansu našoj ekipi da osvoji makar jedan set.

Seniorska ekipa ŽOK “Tešanj” – prosjek godina 16

Gošće iz Odžaka – ŽOK “Napredak”

Osim ove seniorske utakmice, u subotu, 18.11.2017. godine, odigrane su i prvenstvene utakmice omladinskih selekcija:

Kategorija mlađe djevojčice: ŽOK “Tešanj” – ŽOK “Zavidovići” 1:2, po setovima (13:25, 18:25 i 25:20);

Kategorija pionirke: ŽOK “Tešanj” – OK “Maglaj” 2:1, po setovima (25:12, 15:25 i 25:20); i

Kategorija pionirke: ŽOK “Tešanj” – ŽOK “Zavidovići”, 1:2, po setovima (17:25, 19:25 i 25:20).