FK “BORAC” Jelah nastavlja takmičenje.

Na osnovu dopisa Komiteta za hitnost Nogometnog saveza Federacije BiH, a nakon Službenog zahtjeva NS ZDK vezano za problematiku izvođenja takmičenja Druge lige FBiH – grupa “Centar”, utvrđeni su propusti kod donošenja odluka, poštivanja propisanih procedura i dr. od takmičarskih organa Druge lige NS FBiH – grupa “Centar” u toku sezone 2015/2016.

Utakmica NK “Krivaja” – FK “Borac” koja je bila poništena, ovom odlukom je službeno odgođena.

Izbrisani rezultati FK “Borac” Jelah u informacionom sistemu “Comet” bez prethodne procedure i poštivanja rokova moraju se ponovo vratiti u sistem.

U dopisu možete pogledati sve zaključke Komiteta za hitnost Nogometnog saveza Federacije BiH. 2

Nadamo se da će organi NS FBiH poslije razmatranja cjelokupne dokumentacije utvrditi i sada već nepravilnu odluku o neigranju prve dvije utakmice u proljetnom dijelu sezone 2015./2016. i da će donijeti odluku da se ove dvije utakmice (protiv FK “Mladost” iz Župče i NK “Usore”) ponovo zakažu i pobjednik dobije na zelenom terenu a ne za zelenim stolom.