Karate klub Tešanj uspješan na turniru u Ilijašu.

Takmičari Karate kluba Tešanj su u subotu, 25.03.2017. godine) učestvovali na 18. međunarodnom memorijalnom karate turniru “Rašid Buća”, održanom u KSC Ilijaš, koji je organizovao Karate klub “Rašid Buća” Ilijaš, u saradnji sa Karate savezom Kantona Sarajevo i Karate savezom BiH.

Turnir je tradicionalnog karaktera koji se obilježava zadnjih 18 godina, održava se svake godine, povodom obilježavanja pogibije u proteklom ratu istaknutog takmičara Bosne i Hercegovine i bivše Jugoslavije rahmetli Rašida Buće.Turnir je ove godine okupio 39 klubova sa preko 620 takmičara, koji su odmjerili snage na 4 borilišta.

Naš takmičari, predstavnici svog kluba i naše općine, i ovaj su put bili na visini zadatka, kao i svaki put do sada, konkurencija je bila zaista jaka ali ih nije spriječila da naprave odličan učinak:

• Prvo mjesto – zlatna medalja: Makarević Mirela,
  • Prvo mjesto – zlatna medalja: Salkičević Ajdin,
  • Prvo mjesto – zlatna medalja: Kate ekipno – kadeti (Ajdin Salkičević, Muhamed Mustafić i Anis Ostrvica)
  • Drugo mjesto – srebrna medalja: Ostrvica Anis,
  • Drugo mjesto – srebrna medalja: Šišić Eldin,
  • Drugo mjesto – srebrna medalja: Prnjavorac Anes,
  • Treće mjesto – bronzana medalja: Salkičević Adnan,
  • Treće mjesto – bronzana medalja: Mustafić Muhamed,
  • Treće mjesto – bronzana medalja: Kate ekipno – dječaci (Adnan Salkičević, Anes Prnjavorac i Eldin Šišić)

Čestitamo!