XVIII kolo Prve lige FBiH – grupa “Sjever”: Pobjeda naših rukometaša.

Proteklog vikenda odigrano je 18. kolo takmičenja Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

Naši rukometaši su u ovom kolu u subotu, 14.04.2018. godine, na svom terenu u sportskoj dvorani JU “SRC” Tešanj, bili bolji od ekipe RK “Konjuh 2” iz Živinica, koju su savladali rezultatom 31:24 (16:13).

Obadvije ekipe su prikazale jednu izuzetno dinamičnu i brzu igru. Naši rukometaši su od samog početka preuzeli vođstvo, koje su održavali tokom cijelog prvog poluvremena, te su na odmor otišli sa 3 gola prednosti, 16:13.

Naši rukometaši su i u nastavku odigrali istim tempom pa se i prednost postepeno povećavala, za konačnih 31:24. Trener domaće ekipe pružio je priliku za igru svim igračima sa klupe.

Kod domaćina su se naročito istakli Isaković Zlatko sa 9, Došić Amir sa 8 te Tucaković Dario sa 5 postignutih golova, a svoju priliku su iskoristili i mladi Duđak Franjo i Okić Dženan, sa po 4 pogotka.Kod gostiju bolji od ostalih bili su Filipović sa 6, Halilbašić sa 5, te Rizvić i Ćasurović sa 4 pogotka.