Karate klub “Unija” Tešanj uspješan na takmičenju u Sarajevu.

U subotu, 09.06.2018. godine, takmičari Karate kluba “Unija” Tešanj učestvovali su na 19. međunarodnom festivalu karatea “Novogradski dani 2018”, koji je organizovao Karate klub “Novi Grad” Sarajevo, u saradnji sa Karate savezom BiH i Karate savezom Federacije BiH.

Turnir je održan u Olimpijskoj dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu, općina Novi grad Sarajevo povodom dana općine a ove godine okupio je 48 klubova i 611 takmičara iz Slovenije, Hrvatske, Crne Gore i BiH, koji su se takmičili 5 borilišta.

Naši vrijedni karatisti zabilježili su još jedan uspješan nastup i osvojili nove medalje:

• Nedim Burajić – 1. mjesto – kate pojedinačno,
  • Lejla Džemo – 1. mjesto – kate pojedinačno,
  • Arijana Prokopić 1. mjesto – kate pojedinačno,
  • Lejla Džemo 2. mjesto – kate pojedinačno,
  • Emrah Omahić 2. mjesto – kate pojedinačno,
  • Emrah Omahić 3. mjesto – kate pojedinačno,
  • Merjem Glavić 3. mjesto – kate pojedinačno,
  • Merjem Glavić 3. mjesto – kate pojedinačno

Naš Karate klub “Unija” Tešanj je sa samo 5 takmičara, u ukupnom poretku zauzeo 19. mjesto, u konkurenciji od 48 klubova.

Čestitamo.