Održano Svjetsko prvenstvo u ribolovu za osobe sa invaliditetom.

Proteklog vikenda je u u Međimurju, Republika Hrvatska, održano Svjetsko prvenstvo u ribolovu, disciplina “lov ribe udicom na plovak”, u kategoriji osoba sa invaliditetom.

Takmičenje je održano na vodama Žabnik, Podturen i Selnica gdje je, u raznim kategorijama, učešće uzelo preko 400 takmičara iz cijelog svijeta.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je zauzela 8. mjesto, a za reprezentaciju je nastupio je i naš Mirsad Čaplja, član Udruženja sportskih ribolovaca “Blinker” Kalošević-Tešanj, koji je u pojedinačnom plasmanu zauzeo 32. mjesto.

Najbolji pojedinačni plasman ostvario je Amir Spahić, koji je zauzeo 8. mjesto, zatim Rade Kelečević 25. Mirsad Čaplja 32. Slavko Delić 43. i Bradarić Salim 44. mjesto.