Federalna liga u streljaštvu serijskom vazdušnom puškom – Rezultati četvrtog kola.

Proteklog vikenda u Bugojnu je održano četvrto kolo Federalne lige u streljaštvu serijskom vazdušnom puškom, u kojoj sa svim selekcijama nastupaju naši klubovi Streljački klub Tešanj i Streljački klub “Paljuge” Šije.

Federalna liga je zamišljena kao okvir za takmičenje klubova sa prostora Federacije BiH, koji preferiraju takmičenje zračnom puškom – serijski program i drugih zainteresovanih klubova, s mogućošću širenja takmičenja na druge discipline i druge vrste zračnog oružja. Takmičenja se održavaju u tri kategorije: kadeti, juniori i seniori, kako za muškarce tako i žene.

U okviru ovog kola, takmičenju je pristupilo 185 takmičara, a naši strijelci su još jednom pokazali da spadaju u sam vrh ove Lige: u kategorijama kadeta i juniora zauzeli su prva i druga mjesta.

U nastavku rezultati takmičenja:

KADETI:

1. mjesto – SK Tešanj (512),
  2. mjesto – SSK “Paljuge” Šije (471),
  3. mjesto – SSK “Bratstvo” Novi Travnik (462),
  4. mjesto – SSK “Target” Travnik (461),
  5. mjesto – SK OSI Maglaj (458).

JUNIORI:

1. mjesto – SK Tešanj (491),
  2. mjesto – SSK “Paljuge” Šije (485),
  3. mjesto – SK “Konjuh” Živinice (468),
  4. mjesto – SSK “Bratstvo” Novi Travnik (458),
  5. mjesto – SSK “Target” Travnik (450).

SENIORI:

1. mjesto – SK “Konjuh” Živinice (489),
  2. mjesto – GSSS Ilidža Sarajevo (479),
  3. mjesto – SSK “Bratstvo” Novi Travnik (467),
  4. mjesto –  SK Tešanj (461),
  5. mjesto – SK “Kalin” Bugojno (420).