Karate klub Tešanj uspješan na takmičenju u Sarajevu.

U subotu, 08.09.2018. godine, takmičari Karate kluba Tešanj zabilježili su uspješan nastup na 13. Federalnom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore, održanom u Sarajevu, u sportskoj dvorani “Novo Sarajevo” na Grbavici, pod pokroviteljstvom Karate Saveza FBiH.

Prvenstvo je okupilo preko 400 takmičara iz 60 klubova, dok su naš klub predstavljala tri takmičara (Ajdin Salkičević, Anis Ostrvica i Muhamed Mustafić), u pratnji predsjednika kluba Ismira Salkičevića.

Naši vrijedni karatisti su se i ovaj put u svoj Tešanj vratili okićeni medaljama:

• Kata tim (Ajdin Salkičević, Anis Ostrvica, Muhamed Mustafić) – 2. mjesto i srebrna medalja u katama ekipno,
  • Ajdin Salkičević, 3. mjesto i bronzana medalja u katama pojedinačno.

Čestitamo našim mladim karatistima, sa željom da i dalje nastave raditi i pripremati se za nova takmičenja i osvajati nove medalje.