Osmo kolo Prve ženske lige FBiH – Pobjeda naših odbojkašica.

Proteklog vikenda odigrano je osmo kolo takmičenja u Prvoj ženskoj odbojkaškoj ligi Federacije BiH, u kojoj nastupa naš Ženski odbojkaški klub Tešanj.

Naše odbojkašice su u okviru ovog kola, u nedjelju, 09.12.2018. godine, na svom terenu u sportskoj dvorani “Musala” u Tešnju, bile bolje od ekipe ŽOK “Zavidovići”.

Rezultat je na kraju glasio 3:1, po setovima: 25:10, 25:17, 22:25 i 25:23.

Utakmica je u prva tri seta u potpunosti pripadala našoj ekipi. Nakon vođstva 2:0 u setovima i rezultata 21:12 u trećem setu, dolazi do neočekivanog pada u igri te naše odbojkašice gube treći set. Četvrti set, nakon duže borbe, osvaja domaća ekipa.

Nakon ovog kola slijedi zimska pauza, naša ekipa ima 9 bodova (3 pobjede i 5 poraza, sa 12 osvojenih setova), te dijeli 5. mjesto na tabeli Prve lige Federacije BiH – grupa A 1.