XI kolo Prve lige FBiH – grupa “Sjever”: Poraz naših rukometaša u Zavidovićima.

Proteklog vikenda igrano je 11. kolo Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

U okviru ovog kola naši rukometaši su svoju utakmicu odigrali u petak, 30.11.2018. godine, gdje su poraženi na gostovanju u Zavidovićima, kod ekipe RK “Krivaja”, rezultatom 41:24 (poluvrijeme 17:11).

Ekipa domaćina, ozbiljan kandidat za ulazak u Premijer ligu, već na početku pokazala je svoj kvalitet. Naši rukometaši su ipak dosta dobro odigrali prvo poluvrijeme, koje je završenom rezultatom 17:11 za domacina. U nastavku susreta, domaća ekipa bila je dosta dominantnija pa se i prednost konstantno povećavala, za konačnih 41:24.

Kod naše ekipe istakli su se Duđak sa 7, te Maksimović, Sauka i Kuzmić sa po 3 pogotka, dok su kod domaćina bolji od ostalih bili Huskić i Klis sa po 7, te Smailbegović sa 6 pogodaka.