XIII kolo Prve lige FBiH – grupa “Sjever”: Poraz naših rukometaša.

Proteklog vikenda odigrano je posljednje, 13. kolo, jesenjeg dijela prvenstva u okviru Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

U okviru ovog kola naši rukometaši su u nedjelju, 16.12.2018. godine, u sportskoj dvorani KŠC “Don Bosco” u Žepču, poraženi od domaće ekipe RK “Žepče” rezultatom 34:29 (poluvrijeme 15:15). Naši rukometaši su pokazali odličnu, borbenu igru, naročito u prvom poluvremenu, koje je završeno neriješeno. U nastavku, domaći igrači su pomalo preuzimali inicijativu te iskoristili par grešaka naše ekipe i završili ovu utakmicu u svoju korist.

Naši momci su odigrali možda i ponajbolju utakmicu ove polusezone, složno i timski a ako moramo nekoga izdvojiti onda je to svakako Zlatko Isaković sa 10 postignutih pogodaka.

U nastavku, rezultati svih utakmica 13. kola:

ŽEPČE: RK “Žepče” – RK “Bosna TS” Tešanj 34:29,
BANOVIĆI: ORK “Rudar” – RK “Kakanj” Kakanj 33:30,
ZENICA: RK “Čelik” – ŠR “Čelik Junior” Zenica 31:23,
ZAVIDOVIĆI: RK “Krivaja” – RK “Lukavac” Lukavac 40:13,
TUZLA: RK “Sloboda Solana” – RK “Bosna Centrotrans 2” Visoko 10:0 (službeni rezultat),
GRADAČAC: RK “Gradačac”  – RK “Krajina” Cazin 32:24.

Slobodna je bila ekipa RK “Sana 7” Sanski Most.