full screen background image

Turnir mjesnih zajednica – Stoni tenis, streljaštvo, nogomet.

Turnir mjesnih zajednica – Stoni tenis, streljaštvo, nogomet.

Proteklog vikenda je u organizaciji JU “SRC” Tešanj nastavljen 5. turnir mjesnih zajednica općine Tešanj, u malom nogometu, streljaštvu i stonom tenisu. 

U subotu, 05.01.2019. godine, održano je takmičenje u stonom tenisu. Učešće je uzelo 25 omladinaca u pojedinačnoj konkurenciji i 12 ekipa prestavnika mjesnih zajednica u igri parova – doublu.
Nakon odigrana 44 meča, poznati su pobjednici ovogodišnjeg turnira u stonom tenisu:
Najbolji u ekipnom takmičenju – doublu
1.mjesto MZ TEŠANJ (Prnjavorac Alem i Jusufović Adel)
2.mjesto MZ KARADAGLIJE (Mušija Edin i Kovačević Elmin)
3.mjesto MZ KRAŠEVO (Dubravac Aidin i Kenan)
Najbolji u pojedinačnom takmičenju su:
1.mjesto Aidin Dubrovac
2.mjesto Mursel Sinanović
3.mjesto Alem Prnjavorac
Nagrade i priznanja će biti dodjeljena u srijedu 09.01. 2019. godine, na završnici turnira.

U nedjelju, 06.01.2019. godine, u streljani objekta “Musala” u Tešnju, održano je takmičenje u streljaštvu. Učešće je uzelo 34 omladinke i omladinca u pojedinačnoj konkurenciji i 11 ekipa prestavnika mjesnih zajednica u ekipnom takmičenju.
Nakon što je ispucano 510 diabola poznati su najuspješniji.
EKIPNO takmičenje:
1.mjesto MZ RADUŠA (Halilović Alen, Hadžalić Eldar i Hasaničević Muhamed)
2.mjesto MZ ŠIJE (Hasanić Adin, Meški Elina i Trepčić Fatima)
3.mjesto MZ NOVI MILJANOVCI (Jacić Derviš, Ćeman Samra i Hadžan Fadil)
Najbolji u pojedinačnom takmičenju su:
1.mjesto Elvira Turkeš
2.mjesto Kenan Muslija
3.mjesto Asima Halilović
Nagrade i priznanja će biti dodjeljena u srijedu, 09.01. 2019. godine, na završnici turnira.

U subotu i nedjelju su takođe igrane utakmice malog nogometa a postignuti su sljedeći rezultati:

Subota, 05.01.2019.godine:

Raduša I 3:7 Tešanj II
O.Planje 0:6 Piljužići I
Kraševo 4:5 Miljanovci Lončari
Rosulje 0:10 Šije
Jablanica 4:1 Piljužići II

Nedjelja, 06.01.2019. godine:

Mrkotić 1:1 Raduša I
Dobropolje-Mekiš 2:1 Bobare-Drinčići-Blaževci
Trepče I 1:2 Jablanica
Tešanj I 3:0 Rosulje
Karadaglije 3:0 Novi Miljanovci

Nogometne utakmice turnira se nastavljaju danas (ponedjeljak) od 18:00 sati, nakon kojih će biti poznati učesnici nokaut faze – četvrtine finala.




WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com