Deveto kolo A2 lige za košarkaše: Pobjeda “Gradine”.

Proteklog vikenda igrano je deveto takmičenja u okviru A2 lige Federacije BiH, u kojoj nastupa naš Košarkaški klub “Gradina” Tešanj.

U ovom kolu, naši košarkaši su na svom terenu u sportskoj dvorani JU “SRC” Tešanj, bili bolji od ekipe KK “Orlovik” iz Žepča, koju su savladali rezultatom 69:45.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i na kraju prve četvrtine imali su prednost od 5 poena, ali u drugoj četvrtini “Gradina” preokreće igru te na odmor odlazi sa 3 poena prednosti (33:30).

U trećoj četvrtini naša ekipa je prikazala možda i najbolju igru ove sezone. Odličnom odbranom nisu dopustili gostima da postignu niti jedan poen, tako su četvrtinu dobili sa nevjerovatnim rezultatom 25:0.

Ovo je omogućilo da svi igrači dobiju priliku za igru, te je utakmica sigurno privedena kraju, za konačnih 69:45. Najefikasniji kod naše ekipe su bili Bešo sa 18 poena i Dragonjić sa 17 poena.