V kolo Prve ženske odbojkaške lige FBiH – Pobjeda naših odbojkašica na gostovanju u Orašju.

Proteklog vikenda igrane su utakmice 5. kola Prve odbojkaške lige Federacije BiH u ženskoj konkurenciji, u kojoj nastupa naš Ženski odbojkaški klub Tešanj.

U okviru ovog kola, naše odbojkašice su u subotu, 09.11.2019. godine na gostovanju u Orašju, sjajnom igrom i borbenošću savladale ekipu ŽOK “Orašje 2” rezultatom 3:1, po setovima: 25:11, 24:26, 25:21 i 25:14.

Favorizovana ekipa iz Orašja bila je neprijatno iznenađena razvojem situacije u toku utakmice. Naše odbojkašice su na početku prvog seta servisom i pametnom igrom na mreži u potpunosti preuzele kontrolu igre. Nakon izgubljenog drugog seta, dodatno su pojačale tempo, tako da pobjeda nije dolazila u pitanje. Za pohvalu su bile sve odbojkašice naše ekipe, budući da su ranija gostovanja u Orašju često donosila gorka iskustva.