Održano treće kolo Karate lige ZDK.

U nedjelju, 22.12.2019. godine, u sportskoj dvorani JU “SRC” Tešanj, održano je posljednje, 3. kolo Karate lige Ze-do kantona. Ova liga se odvija turnirskim sistemom a organizacija ovog turnira pripala je našem Karate klubu “Unija” Tešanj.

Učestvovalo je 14 ekipa sa 312 takmičara sa područja Ze-do kantona i dvije prijateljske ekipe iz Tuzlanskog kantona (Tuzla i Gradačac), koje su nastupile van konkurencije. Na samom otvaranju prisutnima su se obratili predsjednik Karate kluba “Unija” Jakub Rošić, predsjednik Sportskog saveza Općine Adnan Alić, predsjednik Kantonalnog karate saveza Arnel Kalušić, te Općinski načelnik Suad Huskić, koji je i otvorio turnir.

Uskoro očekujemo i zvanične rezultate sa ovog takmičenja a naše dvije ekipe: Karate klub “Unija” Tešanj i Karate klub Tešanj postigle su odlične rezultate.

Takmičari Karate kluba Tešanj su se istakli pred domaćom publikom i osvojili ukupno 24 medalje: 10 zlatnih, 6 srebrnih i 8 bronzanih.