Članovi Karate kluba Tešanj uspješno završili seminar u Sarajevu.

Proteklog vikenda je u Sarajevu uspješno realizovan tradicionalni zimski karate seminar, pod vodstvom i organizacijom Karate saveza Federacije BiH.

Ovaj zimski seminar je okupio najbolje karatiste iz čitave BiH, iz 76 klubova sa 326 učesnika, instruktora, trenera, selektora, reprezentativca i takmičara BiH.

Naš Karate klub Tešanj je ove godine imao svoje predstavnike: treneri Sejmenović Suljo i Ostrvica Adis, te takmičar Salkičević Ajdin.

U okviru trodnevnog programa, prisutnima su upriličena predavanja za trenerske licence, ispitivačke licence za polaganje učeničkih karate zvanja, te zajednički treninzi.

Seminar je obuhvatao sljedeće teme:

– Uloga i značaj kata u karateu predavač Enes Krajišnik,
– Pravilnik za sticanja zvanja predavači Nijaz Muslić i Mehmed Halilović,
– Takmičarski pravilnik predavač Ivan Soldo,
– Disciplinski pravilnik predavač Zlatko Brkić,
– Ishrana sporista predavač Tanja Klisura,
– Model planiranja i programiranja uspješnosti u karateu predavač Safet Kapo,
– Povrede u sportu predavač Tanja Umičević,
– Samopouzdanje i pozitivan misaoni set predavač Remzija Šetić,
– Karate pravila takmičenja sa akcentom na ulozi trenera predavač Nermin Babić,
– Treninzi za trenere: tehnike i kate,
– Treninzi za perspektivne takmičare: borbe i kate,
– Polaganja za majstorska zvanja Crni pojas tehnički za mlađe uzrsate, i za Crne pojaseve od 1. do 5. Dana.
– Završna faza na kraju seminara uručivanje certifikata, diploma i licenci.

Nakon odslušanih svih tema seminara, naši treneri Sejmenović Suljo i Ostrvica Adis su uspješno obnovili svoje trenerske licence (za period 2020-2021), a naš Ajdin Salkičević uspješno je položio trenersku licencu (za period 2020-2021) i stekao zvanje trenera.

Osim trenerskih licenci, Sejmenović Suljo i Ostrvica Adis su uspješno položili i stekli zvanja za licencirane ispitivače u Karate savezu F BiH, za period 2020-2021, za učenička karate zvanja od bijelo-žutog do crnog pojasa.

Ovo je sigurno još jedan vjetar u leđa našem klubu jer se samo sa školovanim i edukovanim trenerima može naprijed.

Čestitamo!