Karate klub Tešanj uspješan na takmičenju u Sarajevu.

U nedjelju 23. februara 2020.godine, naš Karate klub Tešanj učestvovao je na 2. međunarodnom karate kupu “Baščaršija Sarajevo 2020”, koji je održan u sportskoj dvorani “Novo Sarajevo” na Grbavici, u tehničkoj organizaciji Karate kluba “Baščaršija” Sarajevo i uz podršku Karate saveza Federacije BiH.

Turnir je okupio 67 klubova, sa 1021 prijavom po kategorijama i sa 822 takmičara učesnika, iz četiri zemlje (Crna Gora, Srbija, Hrvatska i BiH), koji su odmjerili svoje snage u katama i borbama na 6 borilišta.

Naš klub je nastupio na ovom turniru sa 17 takmičara, predvođeni trenerskim timom: Sejmenović Suljo, Ostrvica Adis i Ajdin Salkičević, te su svi zajedno još jednom pokazali svoj kvalitet i napravili odličan učinak sa ukupno osvojenih 15 medalja, od čega 2 zlatne, 5 srebrnih i 8 bronzanih.

ČESTITAMO!