Karate klub Tešanj uspješan na turniru u Tuzli.

Članovi Karate kluba Tešanj su u subotu, 15.02.2020. godine, učestvovali na 5. međunarodnom otvorenom karate turniru “BiH Valentinovo”, kojeg je organizovao Karate klub “Do” iz Tuzle, u saradnji sa karate savezom Tuzlanskog kantona i Karate savezom BiH.

Turnir je okupio 11 zemalja (Njemačka, Hrvatska, Srbija, Belgija, Crna Gora, Slovenija, Austrija, Makedonija, Italija, Mađarska i BiH) sa 104 kluba i 1059 takmičara, koji su odmjerili svoje snage na 8 borilišta.

Naš klub nastupio je sa svojih šest takmičara, predvođenih mladim trenerom Ajdinom Salkičevićem, kojem je ovo bilo i prvo zvanično takmičenje nakon položene trenerske licence.

Naši takmičari su i ovaj put napravili odličan učinak gdje su se, i pored izuzetno jake konkurencije, uspjeli izboriti za medalje. Osvojeno je ukupno 6, od čega 2 srebrne i 4 bronzane.

Čestitamo!