Streljački klub Tešanj uspješan na dva fronta.

Proteklog vikenda naš Streljački klub Tešanj je imao aktivnosti koje su uključivale organizaciju seminara za sudije i trenere, kao i takmičarske aktivnosti.

U subotu, 15.02.2020. godine, pod pokroviteljstvom Streljačkog saveza Federacije Bosne i Hercegovine, a u organizaciji našeg Streljačkog kluba Tešanj održan je prvi seminar sudija i trenera streljaštva – serijska vazdušna puška. Seminar je održan u streljani objekta “Musala” u Tešnju, a istom je prisustvovalo preko 60 članova iz 15 klubova sa područja Federacije Bosne i Hercegovine.

U nedjelju, 16.02.2020.godine naš klub je učestvovao u 1. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, koje je održano u Visokom. Član kluba Asima Halilović popravila je lični rekord i prešla psihološku barijeru sa rezultatom 601,1 krug, dok je Esida Halilović za 0,4 kruga bila slabija od svog ličnog rekorda. Na kraju, osvojeno drugo mjesto u konkurenciji djevojaka, iza SK “Sarajevo”, dok je muška ekipa na diobi 4. i 5. mjesta.
ČESTITAMO!