Karate klub Tešanj na 15. Federalnom karate prvenstvu u Zenici.

Članovi Karate kluba Tešanj su u nedjelju, 08.03.2020. godine, zabilježili uspješan nastup na 15. Federalnom karate prvenstvu za djecu, koje je održano u zeničkoj “Areni”, u tehničkoj organizaciji karate kluba “Čelik” Zenica i pod pokroviteljstvom Federalnog karate saveza.

Prvenstvo je okupilo 754 takmičara raznih uzrasta, iz 77 klubova, koji su radili kate i borbe na 7 borilišta. Naš Karate klub Tešanj se predstavio sa svojih 7 takmičara, koje su predvodili treneri Adis Ostrvica i Ajdin Salkičević.

Nažalost, konkurencija je bila prejaka tako da je jedino takmičarka našeg kluba Emina Merdić uspjela doći do medalje, osvojila je treće mjesto i bronzanu medalju.

Učešće na ovom Prvenstvu uzelo je mnogo novih klubova, a opći je utisak da se kvalitet rada i prikazanog karatea uveliko popravio, te da je ovo bilo jedno veoma jako i kvalitetno takmičenje, sa velikim brojem vrhunskih takmičara.

Našim takmičarima ostaje da se još više i bolje pripremaju za nova takmičenja i nove izazove koji slijede uskoro.