IZBOR SPORTISTE GODINE OPĆINE TEŠANJ 2018

Sportski savez općine Tešanj je i ove godine, deveti put zaredom, u okviru manifestacije „Dani grada Tešnja 2018“, organizovao Izbor sportiste godine općine Tešanj 2018 pod sloganom “Ovo je naš AS”.

Manifestacija je održana u četvrtak, 27.12.2018. godine, u Sportskoj dvorani JU „SRC“ Tešanj, sa početkom u 18:00 sati. Uz prigodan prateći program i ugodnu atmosferu, proglašeni su i nagrađeni najuspješniji sportisti i sportski kolektivi općine Tešanj.

Manifestaciju je, nakon intoniranja himne, otvorio potpredsjednik Sportskog saveza Adnan Alić koji je svima poželio dobrodošlicu na manifestaciju, a prisutnima su se prigodnim govorima obratili i Elvir Starčević, predsjednik Sportskog saveza Zeničko-dobojskog kantona, te Općinski načelnik Suad Huskić.

Nakon uvodnih obraćanja uslijedilo je uručivanje priznanja i nagrada, uz muzičko-plesne predahe i demonstracije sportskih vještina, koje su nam priredili članovi Plesnog kluba “Win” Tešanj, Košarkaškog kluba “Gradina” Tešanj”, Fudbalskog kluba “Borac” Jelah, te Škole gimnastike “I Love Gymnastic” Doboj Jug.

Atmosfera je bila zaista sjajna a svaki nastup učesnika ovog kulturno-sportskog programa, kao i izlazak na binu svakog nagrađenog sportiste, brojna publika u prepunoj dvorani nagrađivala je gromoglasnim aplauzima. Program su sjajno vodile naše mlade voditeljke Amina Bešo i Belma Srkalović.

Sportski savez općine Tešanj se zahvaljuje na podršci sponzorima i pokroviteljima ove manifestacije, privrednom društvu AS Group, generalnom sponzoru manifestacije, te posebno  Općini Tešanj, generalnom pokrovitelju kako ove manifestacije tako i svih sportskih aktivnosti na području naše općine.

Sportski savez općine Tešanj se zahvaljuje i svim posjetiocima koji su, svojim dolaskom i prisustvom uveličali ovu manifestaciju, podržali naše asove, naše sportiste i kolektive i na taj način im poručili da istraju u svom sportskom nadmetanju te da nas i u budućnosti obraduju još boljim rezultatima i sportskim uspjesima.

SPISAK NAJUSPJEŠNIJIH SPORTISTA OPĆINE TEŠANJ ZA 2018. GODINU:

Najuspješnija sportistkinja– Senada Hasić, KBS Borac Jelah

Najuspješniji sportista:

– individualni sport: Amar Nurović, CBS Tešanj

– kolektivni sport: Osmo Nuhanović, NK TOŠK Tešanj

Najuspješnija sportistkinja – juniorka

– individualni sport: Nirmana Brkić, CBS Tešanj

– kolektivni sport: Nadina Omerbašić, SK Tešanj

Najuspješniji sportista – junior

– individualni sport: Mehmed Đulić, KBS Borac Jelah

– kolektivni sport: Din Turkić, KK GradinaTešanj

Najuspješniji sportista u kategoriji lica sa invaliditetom– Mirsad Čaplja, SRD Blinker Kalošević

Najuspješnija sportska organizacija: Streljački klub Tešanj

Sportski događaj godine: Kickboxing turnir „Balkan Open 2018“ – Centar borilačkih sportova Tešanj

Sportske nade općine Tešanj

1. Rijad Rošić, KK Unija Tešanj
  2. Mirsad Hasić, KBS Borac Jelah
  3. Elina Meškić, SK Paljuge Šije
  4. Emina Merdić, Karate klub Tešanj
  5. Amila Bavrk, STK Nec Tešanj
  6. Aldin Jahić, KK Gradina Tešanj
  7. Adnan Čolić, FK Borac Jelah
  8. Kenan Galijašević, CBS Tešanj
  9. Esida Halilović, SK Tešanj
  10. Elma Begunić, ŽOK Tešanj
  11. Farah Turalić, ŽKK Tešanj.

Najuspješniji treneri:

• Sakib Plančić, Streljački klub Tešanj
  • Aljo Dizdarević, FK Borac Jelah
  • Almir Glavić, KK Unija Tešanj

Najuspješniji sportski radnici:

• Besim Sejdić, STK Nec Tešanj
  • Hamza Hotić, KK Gradina Tešanj
  • Muhamed Travančić, FK Borac Jelah

Pedagog tjelesnog odgoja: Abida Avdić, Društvo pedagoga fizičke kulture Tešanj.

Lice sa najdužim stažom u sportu: Muris Jabandžić, NK TOŠK Tešanj.

Specijalna priznanja za zasluge u razvoju sporta općine Tešanj:

• Za doprinos u razvoju sporta općine Tešanj – Alija Ogrić, CBS Tešanj
  • Za doprinos u razvoju sporta općine Tešanj – UNDP u BiH
  • Za doprinos u razvoju sporta općine Tešanj – FK Borac Jelah – za organizaciju memorijalnog turnira „Ibrahim Đonlagić – Ibro“
  • Za doprinos u razvoju sporta općine Tešanj – PK „Win“ Tešanj – za organizaciju turnira u akrobatskom rock'n'roll-u
  • Za doprinos u razvoju paintballa – PK „Lasta“ Vukovo – za organizaciju turnira „Balkan Paint open“

Sponzori i pokrovitelji koji su dali svoj doprinos razvoju sporta općine Tešanj:

• OPĆINA TEŠANJ – Sponzor sportskih klubova, Generalni pokrovitelj manifestacije
  • AS GROUP Jelah -Tešanj – Sponzor sportskih klubova, Generalni sponzor manifestacije
  • MADI doo Bukva, Tešanj – Sponzor sportskih klubova
  • MANN+HUMMEL.BA Bukva Tešanj – Sponzor sportskih klubova
  • EURO ROAL Doboj Jug – Sponzor sportskih klubova