RK “Bosna TS” Tešanj – nova pobjeda.

TEŠNJACI TEŠKO DO BODOVA

Ono što je zanimljivo u dosadašnjem dijelu Prve lige FBiH – grupa Sjever, je to što ekipe koje dođu u nepotpunom sastavu pruže jak otpor. Tako je sinoć bilo i u SRC Tešanj, gdje su gosti iz Lukavca namučili domaćine, iako su nastupili sa samo devet igrača. Prvo poluvrijeme je bilo veoma dinamično, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 15:13 za “Bosnu – TS”. Drugo poluvrijeme se nastavilo u jednakom tempu, a domaćini su na kraju slavili rezultatom 34:30. Sjajnom igrom Martinović Dragan je predvodio Srednjoškolce, koji je preuzeo ulogu playmakera nakon isključenja Isakovića, za koju je dobio sve pohvale, postigavši 9 pogodaka. Omahić Enver je postigao 8, Kobilica Amar 6. Kod gostiju, golman Halilović Juso je još jednom pokazao svoje kvalitete, pa ga je domaća publika nagradila aplauzom, dok su po 6 golova dali Mustafić Nermin, Hrustić Benjamin i Omerdić Edin. Kao i uvijek, “Bosna – TS” i “Lukavac” su odigrali klasični prijateljski derbi.

“Bosna – TS”: Sinanović, Tufekčić, Softić, Okić, Martinović 9, Isaković H. 2, Isaković A., Hojkurić, Isaković Z. 3, Handžić, Omahić 8, Dolamić 1, Bukvić, Tucaković 5, Jaćimović, Kobilica 6
Trener: Adžamija Avdija

“Lukavac”: Halilović, Hodžić A. 3, Hodžić H. 2, Mustafić 6, Hrustić 6, Šarić, Suljić 2, Iljazagić 5, Omerdić 6
Trener: Mott Željko

Sudije: Elvir Hasić/Danijel Sabljić; Delegat: Šefik Muratović

Sedmerci: Bosna – TS: 4/3; Lukavac: 0/0

Isključenja: Bosna – TS: 8 min.; 1 diskvalifikacija; Lukavac: 16 min.