Nermin Gazibegović 🎯
Mahmut Bahtić 🎯
Armin Hafizović 🎯

Haris Halilović 🎯

Tešanj je prvak Prve futsal lige FBiH-grupe Centar. Šampion stanuje u Tešnju. U utakmici za prvaka pobjedili smo u gostima ekipu Viteza sa rezultatom 2-4. Moramo spomenuti 5 imena:
1. Haris Halilović
2. Jasmin Rakić
3. Bahtić Mahmut
4. Gazibegović Nermin

5. Hafizović Armin.

Ustati i odati naklon momcima koji su sticajem okolnosti morali odigrati svih 40 minuta u največem derbiju sezone. I pazite sad, pobjedili su u najvećem derbiju sezone u gostima sa dva razlike i to zasluženo. Strašno.
Dugo većih mangupa nismo vidjeli. Derbi ko derbi. Opravdao je sve epitete te riječi.
U prepunoj dvorani u Vitezu sa izuzetno dobrom organizacijom same utakmice sve je ličilo na najveće utakmice lige. Počelo je dobro za nas. Već u trećoj minuti dolazimo do 0-1. Strijelac je Nermin Gazibegović na sjajnu asistenciju Armina Hafizovića. Na trenutak smo utišali veoma glasnu, poštenu i gostoljubivu publiku u Vitezu. Do kraja poluvremena Vitez se uspio vratiti. Možda naivna reakcija naše odbrane, možda i slucajna sudijska greska (generalno dobro suđenje), sve u svemu Vitez iz te situacije dolazi do izjednačenja. Pri rezultatu 1-1 odlazimo na odmor. U drugom poluvremenu smo pokušali umrtvit samu utakmicu ali je Vitez moramo reći i logično pokušavao podići tempo. Iz jednog visokog presinga Viteza, naši momci izlaze kao pobjednici i sa šest metara Haris Halilović posprema loptu iza leđa golmana Viteza. Asistent je bio Mahmut Bahtić. Borba je bila na obje strane. Stvarno utakmica vrhunskog kalibra. Varnice na sve strane i onda greška u sredi naših momaka koju Vitez itekako dobro koristi. Iz tranzicije do laganih 2-2. Lomio se dugo taj rezultat na semaforu, i onda akcija iz udzbenika. Jasmin Rakić za Mahmuta Bahtića, ovaj gađa suprotni ugao za velikih 3-2. Eksplozija na jednoj strani tribine. Tešanjska Armija je u terenu jer ih je Meris iskipo sa tribina. Veliko slavlje cijele ekipe na terenu, tribinama i klupi. Svi smo znali i da nam je iks sigurno prvo mjesto za play off. Ali ovako je bilo slađe pa je Armin Hafizović od gola do gola pogodio za 2-4 ne želeći da ima asistenta. Ogromno slavlje naših momaka. Iako su imali popravno u zadnjem kolu odlučili su završiti posao jos u Vitezu. Možda je slavlje bilo toliko i zbog situacije sa rosterom u kojoj smo se našli. Ne znamo više ni sami. Znamo samo da smo prvaci Prve futsal lige FBiH-grupe Centar. Znamo da imamo sada vjerovatno i najboljeg strijelca Prve futsal lige FBiH-grupe Centar. Znamo da imamo najbolju publiku na Ebedullahu koja stoji iza nas. Znamo da su nas mnogi na početku lige stavljali u manji koš jer su nam otišla dva prvotimca, ali smo i takvima pokazali karakter. Znamo da ovo ništa ne bi bilo moguće bez vas koji nas financijski pomažete. Hvala vam!! Sada vas molimo još samo jedno, ne dopustimo loš kraj ove prelijepe priče. Potrudimo se svi zajedno da najljepsa prica u Tešnju ostane da živi. U play off idemo sa prve pozicije i sa nestrpljenem čekamo izvlačenje parova u međuvremenu igramo komšijski derbi protiv naših prijatelja sa Usore. Utakmica u kojoj uvijek možete uživati, vidimo se 💪🥇💛💙
Koristimo priliku da se zahvalimo našim prijateljima iz Viteza na izuzetnom gostoprimstvu. Večera koja nas je dočekala poslije utakmice i druženje su bili i više nego prijateljski. Možemo vam reći da ste u Tešanj itekako dobro došli. Mi nećemo gledati ko je zadnji bio pa možda opet navratimo na večeru 🤣🤣💚💚
Hvala i svima na prelijepim čestitkama u komentarima, hranite nas sa svime sto pišete. Živi i zdravi nam bili 💪💪