Poraz naših rukometaša.

Sinoć je u Gradskoj dvorani SRC Tešanj odigrana utakmica posljednjeg, 9. kola Prve lige FBiH – grupa “Sjever” za rukometaše u kojoj je naša ekipa RK “Bosna – TS” iz Tešnja poražena od gostujuće ekipe i lidera na tabeli, RK “Krivaja” iz Zavidovića, rezultatom 29:35. Pored toga što je ova utakmica bila prvenstvena, imala je i humanitarni karakter jer je sav prihod od ulaznica namjenjen za liječenje našeg sugrađanina Nedžada Smailbegovića – Murgija.

Izvještaj sa utakmice:

Bosna TS Tešanj – Krivaja Zavidovići (14-19) 29-35

SRC “Tešanj” Tešanj. Gledalaca:150. Sudijski par: Dženan Grbić i Mirza Taletović. Delegat: Fadil Memić. Isključenja: Bosna TS 8 minuta, Krivaja 18 minuta. Sedmerci: Bosna TS 2 (2), Krivaja 2 (2). Crveni karton nakon 3 isključenja: Dario Tutaković (Bosna TS) i Tarik Zilkić (Krivaja).

Bosna TS Tešanj: Softić, Tufekčić, Kasumagić, Okić, Martinović 6, H. Isaković 4, A. Isaković, Hojkurić, Z. Isaković 7, Handžić 2, Omahić 1, Bukvić, Turaković 1, Jakirović, Kobilica 8. Trener: Avdija Adžamija.

Krivaja Zavidovići: Selimbegović, Zilkić, Avdić 9, Raše, Prskalo 4, Došić 9, Klis, Mešić, Fejzić 9, Bajrić, Bečić, Huskić 2, Karanović, Kurtalić, Alić 2, Muhić. Trener: Jasmin Mrkonja.

Najefikasniji kod gostiju bili su Ferid Avdić, Amir Došić i Mustafa Fejzić, koji su postigli po 9 golova, dok se kod domaćina istakao Amar Kobilica koji je postigao 8 golova.