Prvenstvo Federacije BiH u sportskom ribolovu na takmičarskoj stazi na rijeci Usori u Jelahu.

Iz Sportsko ribolovnog saveza Federacije BiH, a u skladu sa Kalendarom takmičenja za 2016. godinu, pozivaju sva Sportsko ribolovna društva sa prostora Federacije BiH na Prvenstvo Federacije u sportskom ribolovu – disciplina “lov ribe udicom na plovak”, za kategorije seniori/seniorke, (pojedinačno i ekipno).

Termin održavanja  11.06.2016. godine, na takmičarskoj stazi na rijeci Usori, uzvodno od gradskog mosta u Jelahu.

• Pravo nastupa na Prvenstvu ima po jedna ekipa iz svakog udruženja, plus maksimalno 2 pojedinca i to samo kandidati za   plasman u Premijer ligu, tako da udruženja mogu nastupiti sa najjačom ekipom. Udruženja koja nemaju ekipu, mogu nastupiti sa 1-2 pojedinca, kao kandidatima za Premijer ligu i naslov prvaka;
  • Izuzetno, udruženja koja imaju preko 300 članova, imaju pravo nastupa sa 2 ekipe, bez pojedinaca, na Prvenstvu seniora/ki (plovak, fly i feeder) i mladi, kao i KUP-u Federacije;
  • Pravo nastupa sa 2 ekipe imaju i udruženja koja nastupaju u Prvoj ligi ili imaju 2 i više pojedinaca u Premijer ligi;

Kotizacija za svakog učesnika takmičenja se plaća u iznosu od 10 KM, a uplaćuje na transakcijski račun Federalnog saveza prije takmičenja. Kotizacija se ne može uplatiti na stazi a ekipa ili pojedinac koji to nisu na vrijeme uplatili, neće moći učestvovati na takmičenju.

Više informacija možete pročitati ovdje.

Bistro!