Prvenstvo Federacije BiH u ulovu ribe udicom na plovak.

Jučer (subota, 11.06.2016.godine) je u mjestu Jelah, općina Tešanj, na rijeci Usori, održano Prvenstvo Sportsko ribolovnog saveza Federacije BiH u ulovu ribe udicom na plovak za seniore i seniorke, ekipno i pojedinačno.Domaćin takmičenja bilo je Udruženje sportskih ribolovaca Jelah-Tešanj.

Zbog velikog odziva ekipa i takmičara pojedinaca jedan sektor je premješten na ribolovnu stazu na rijeci Usori u mjestu Kraševo, općina Tešanj dok su dva sektora bila na ribolovnoj stazi u Jelahu. Takmičenju je prisustvovalo 106 takmičara i službenih lica, koja su podijeljena u 21 ekipu sa tri člana, 7 pojedinaca i 4 seniorke.

Takmičenju su prisustvovali i Predsjednik SRS FBiH Zijad Sinanović i predsjednik Skupštine SRS FBiH Drago Jakić, te delegat Saveza Milan Jagar, Sekretar takmičenja Sead Nesimi i Vrhovni sudija Besim Sejdić. Takmičenju je pogodovalo izuzetno lijepo vrijeme, sunčano i bez velikih temperatura te dobar vodostaj rijeke Usore, iako je generalno gledajući riba slabo radila.

Nakon četverosatnog takmičenja postignuti su slijedeći rezultati:

SENIORKE – pojedinačno:
1. Mersiha Ihtijarević Visoko
2. Sabina Limaj Banovići
3. Ermina Bukurević Visoko

SENIORI – pojedinačno:
1. Almir Tokmić Usora
2. Mugdim Pešto Sarajevo
3. Selvedin Mušija Srebrenik

SENIORI –ekipno:
1. USRD „Vogošća“ – Vogošća
2. SRD „Mrena“ – Živinice
3. USR „Sarajevo 1906“ – Sarajevo

Nakon takmičenja upriličen je zajednički ručak u restoranu „Mračaj“ gdje je izvršeno i proglašenje pobjednika te uručenje priznanja u vidu diploma, medalja i pehara. Sudijska ekipa je u fer i sportskoj atmosferi odradila odličan posao, bez ikakvih primjedbi.

Na kraju možemo dodati da je takmičenje bilo izuzetno posjećeno bez obzira na obavezu plaćanja kotizacije te da je bilo veoma uspješno organizovano od strane službenih lica i SRS FBiH kao i domaćina SRD Jelah-Tešanj.

Bistro!

2 3 4 5 6 7 8 9 1011 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 2627 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37