full screen background image

Uspjeh omladinskih selekcija KK “Gradina” Tešanj.

Sve omladinske selekcije našeg Košarkaškog kluba “Gradina” Tešanj plasirale su se na završni turnir lige mladih koji se održava u zeničkoj “Areni”. Prvi dio takmičenja održan je jučer (nedjelja, 28.05.2017. godine), za pionire i juniore, dok će se takmičenje za pretpionire i kadete igrati narednog vikenda.

U jučerašnjem takmičenju, pionirska selekcija izborila se za drugo mjesto, u polufinalnoj utakmici pobijedili su ekipu KK “Kakanj” (63:57), dok su finalnu utakmicu izgubili od ekipe KK “Abeceda” Zenica. Malo je trebalo za pobjedu ali i drugo mjesto predstavlja sigurno veliki uspjeh.

Pioniri KK “Gradina” Tešanj – osvojeno Drugo mjesto na Final four Omladinske lige ZDK

Juniorska selekcija je u polufinalnoj utakmici izgubila od ekipe KK “Čelik” iz Zenice (89:71) da bi u borbi za treće mjesto pobijedila ekipu KK “Kakanj” (72:54).

Juniori KK “Gradina” Tešanj – osvojeno Treće mjesto na Final four Omladinske lige ZDK

Naši mladi košarkaši nam pokazuju da imamo budućnost koja obećava. Čestitamo ovim momcima kao i njihovim trenerima a selekciji pretpionira i kadeta želimo puno sreće na predstojećim utakmicama.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com