EP u sjedećoj odbojci – danas finale: BiH – Njemačka.

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci plasirala se u finale Evropskog prvenstva, koje se održava u Njemačkoj. Naši su momci su sa maksimalnih 3-0 (25:20, 25:12, 25:12) pobijedili selekciju Ukrajine u polufinalu. Naš tim je nastavio sa sjajnim partijama i bez izgubljenog seta smo dobili i Ukrajince. Nakon pobjeda nad Mađarskom, Holandijom i Srbijom od 3-0, u polufinalnom duelu smo istim rezultatom savladali i Ukrajinu, a ni u jednom momentu meča Ukrajinci nisu prijetili da bi uopšte mogli osvojiti set.

news-2015-May-sjedeca_odbojka_bih_15_1_940953586

Naš tim se u finalnom susretu sastaje sa domaćinom prvenstva Njemačkom koji je sa 3:2 pobijedio Rusiju.

Finale je na rasporedu danas u 15 sati i 30 minuta, a osvojimo li titulu, biće to našoj zemlji ukupno deveto evropsko zlato u sjedećoj odbojci. BiH je paraolimpijski prvak iz Londona.

izvor: sportzdk.ba