Karate klub Tešanj uspješan na Federalnom takmičenju u Sarajevu.

U subotu, 23.03.2019. godine, u Olimpijskoj dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu, održano je 14. Federalno prvenstvo u karateu, za djecu od 8 do 13 godina, u tehničkoj organizaciji Karate saveza Federacije Bosne i Hercegovine.

Takmičenje je ove godine okupilo 870 takmičara raznih uzrasta, iz 80 klubova, koji su radili kate i borbe na 6 borilišta.

Učešće je uzeo i naš karate klub Tešanj, u pratnji trenera Ostrvice Adisa i mlađeg trenera Salkičević Ajdina. Naši takmičari su pokazali zavidan nivo znanja, ali to nije bilo dovoljno za jednu od medalja u pojedinačnoj konkurenciji.

Međutim, u nastavku takmičenja, zlatnom medaljom u ekipnom sastavu su nas obradovale naše zlatne djevojčice: Alić Ajla, Merdić Emina i Ljevaković Lejla, koje su osvojile prvo mjesto u katama u svojoj kategoriji, te postale Federalne prvakinje.

Čestitamo djevojčicama a svim našim takmičarima želimo puno sreće u narednim izazovima od koji je prvi već u aprilu – Državno prvenstvo u karateu za djecu u Banjaluci.