Izbor sportiste Zeničko-dobojskog kantona 2015.

Jučer je u velikoj sali Bosanskog narodnog pozorišta Zenica, sa početkom u 18:00 sati, održana završna manifestacija “SPORTISTA ZENIČKO-DOBOJSKOG KANTONA 2015”, koju organizuje NIPD “Naša riječ” Zenica i Sportski savez ZDK.

Ova promocija sportista, sportskih radnika i sportskih kolektiva iz ZDK je, tradicionalno, praćena izdavanjem specijalnog izdanja “Naše riječi” pod nazivom “ZE-DO sport” broj 18, koje je podijeljeno svim prisutnim na manifestaciji. Za sportistu godine ZDK izabran je naš proslavljeni atletičar  Amel Tuka, iz Atletskog kluba Zenica, dok je sportistkinja godine Kanita Bilić, takođe članica Atletskog kluba Zenica.

Prigodna obraćanja na manifestaciji imali su: Miralem Galijašević, premijer ZDK i predsjednik OO manifestacije, Sajto Ćehović, direktor manifestacije te Mensur Sinanović, ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta u vladi ZDK. Specijalni gost na manifestaciji bio je Josip Pandža, selektor kadetske reprezentacije BiH, prvaka Evrope. Nakon promocije, u foajeu Bosanskog narodnog pozorišta Zenica upriličen je koktel za zvanice.

Od predstavnika sportista sa područja općine Tešanj, među laureatima su se našli: Jasmina Merdić – CBS Tešanj (među 4 najuspješnije seniorke), Hasan Huseinbašić – KBS “Borac” Jelah, (među 3 najuspješnija juniora), Elvedin Dubravac – CBS Tešanj (među 3 najuspješnija trenera), Juniorska selekcija KBS “Borac” Jelah kao najuspješniji juniorski klub, Hajrudin Čamdžić – CBS Tešanj (među 9 sportskih nada), a specijalno priznanje za razvoj sporta dobila je firma AS group.

Spisak dobitnika priznanja, zahvalnica i novčanih nagrada za najbolje u kategorijama:

1.SPORT ZA LICA SA INVALIDITETOM: Armin Šehić, Hasna Hamzić, Zikret Mahmutović, Hajrudin Zekić, Elvir Purić, Savez za SR invalida Općine Maglaj;

2.NAJBOLJI SPORTSKI NOVINAR: Elvir Starčević iz Zavidovića;

3.SPORTSKE NADE: Adin Šećibović, Irma Numanović, Hajrudin Čamdžić, Lejla Slipić, Ahmet Begić, Leonora Jakić, Vedran Mirković, Elma Podojak, Lejla Begić;

4.NAGRADA ZA ŽIVOTNO DJELO: Sulejman Demir i Omer Ćosović;

5.NAJBOLJI JUNIORI / JUNIORKE: Ahmed Krnjić, Amar Borić, Hasan Huseinbašić, Dajana Šimunović, Lamija Pašalić i Berina Mustić;

6.NAJBOLJI TRENERI: Josip Pandža, Mehmed Skender i Elvedin Dubravac;

7.NAJBOLJI SPORTSKI RADNICI: Aziz Kevelj, Mustafa Dizdarević i Mensur Mušija;

8.NAJBOLJI SPORTSKI KLUB – SENIORI/JUNIORI: AK „Zenica“ Zenica, KK „Kakanj“ Kakanj i SK „Zenica“ Zenica / Juniorska selekcija KBS „Borac“ Jelah;

9.SPORTSKI DOGAĐAJ: VI međunarodni atletski miting „Zenica 2015“;

10.SPORTISTI SENIORI / SENIORKE – Deset najboljih: Goran Trkulja, Hamza Alić, Mesud Pezer, Amel Tuka, Amar Alagić, Senahid Bulut, Jasmina Merdić, Kanita Bilić, Zerina Mustić i Džejlana Kovačević.

Specijalna priznanja za razvoj sporta: Suad Kaknjo, karate klub „Vareš“ Vareš, AS group d.o.o. Tešanj; Plaketa za promociju zdravlja i zdravih stilova života: Prof. dr. Sci. Smajil Durmišević;

Priznanje za razvoj školskog sporta: Sejid Arnautović, Breza i Esma Imširović, Zavidovići; Plaketa za podršku manifestaciji: Vlada ZDK;

Čestitamo dobitnicima priznanja, posebno tešanjskim predstavnicima, sa željom da im ovo bude podstrek i dodatni motiv za postizanje još boljih sportskih rezultata i uspjeha.