Poraz naših rukometaša.

Jučer (srijeda, 23.03.2016.godine) je u sportskoj dvorani Katoličkog školskog centra “Don Bosco” u Žepču, sa početkom u 20:00 sati, odigrana prvenstvena rukometna utakmica 11. kola Prve lige FBiH – grupa “Sjever”, između domaćina RK “Žepče” i našeg RK “Bosna TS” iz Tešnja.

Bio je ovo, uostalom kao i uvijek do sada, zanimljiv kantonalni duel dva prijateljska kluba. Ovaj puta je domaćin bio uspješniji, mada tako nije izgledalo u prvom poluvremenu.

Nakon dobrih uvodnih minuta za Žepčake, uslijedila je rezultatska dominacija naše ekipe koja prvo poluvrijeme završava u svoju korist rezultatom 16:14.

Drugo poluvrijeme nudi bolje izdanje domaćih, što se odražava i na rezultat. Naša ekipa držala se dobro do 55. minute, nakon čega se susret raspleo u korist Žepčaka, te je konačan rezultat na kraju glasio 35:30 u korist domaćina.

Kod naše ekipe RK “Bosna TS” raspoloženiji od ostalih bili su Enver Omahić sa 8 te Amar Kobilica sa 7 pogodaka.

Kod domaćina RK “Žepče” prednjačio je Aleksandar Damjanović sa 11, te Marko Mrkonjić sa 7 i Toni Šumić sa 6 pogodaka.

Treba naglasiti i vrlo veliki doprinos golmana obe ekipe.