Riješena dilema oko prvaka – konačna tabela Kantonalne lige ZDK!

Nogometni savez Zeničko – dobojskog kantona jučer je i zvanično potvrdio da je utakmica 20. kola Kantonalne lige ZDK između “Kosmosa” iz Gračanice kod Visokog i “Zmaja” iz Buzić Mahale registrovana službenih rezultatom 0:3. “Kosmos” je ostao bez bodova i u meču sa “Visom” iz Kosove koji je također 3 boda dobio za “zelenim stolom”.

Prema najavama iz Nogometnog saveza ZDK, tokom sedmice bi trebala biti registrovana i neodigrana utakmica posljednjeg 22. kola, između našeg NK “Napredak” iz Šija i  “Fortune”, na koju naša ekipa nije otišla iz razloga što je većina igrača na maturskim ekskurzijama.

Po svemu sudeći, navedeno obrazloženje neće biti uvaženo te će bodove dobiti Zeničani, koji će tako imati jednakih 45 bodova kao i “Zmaj”. Međutim, kako je to potvrđeno iz Takmičarske komisije NS ZDK, zbog boljeg skora u međusobnim susretima, prvak Lige ZDK bit će “Zmaj”. U Zenici je bilo 5:4 za Fortunu, dok je u Buzić Mahali domaćin slavio sa 4:0.

Naš NK “Napredak” iz Šija sezonu je završio na 7. mjestu, sa 27. bodova.

TABELA:

Izvor: Sportzdk.ba