Održan Ribolovni KUP BiH u disciplini “Ulov ribe udicom na plovak”.

U subotu, 27.08.2016. godine, u organizaciji Sportsko ribolovnog saveza BiH, na ribarskoj stazi “Kiseljak” na jezeru “Modrac” održan je Ribolovni KUP BiH u disciplini “Ulov ribe udicom na plovak”, na kojem su učešće uzele i naše ekipe, SRD “Jelah-Tešanj” i USR “Blinker” Kalošević.

Na takmičenju je nastupilo pet ekipa iz Federacije BiH i jedna ekipa iz RS-a, dok iz distrikta Brčko nije bilo takmičarskih ekipa, ukupno 18 takmičara.

Ljubazni domaćini iz SIRK “Bistro” Tuzla su takmičare i goste dočekali “školskim primjerom” postavljanja takmičarske staze u tri sektora, te pripremili i veoma ukusan ručak za sve prisutne.

Sudijska ekipa u sastavu Zijad Sinanović, Jamaković Bahrudin i Milan Jagar sa sektorskim sudijama su se potrudili da se takmičenje provede po važećim pravilima sportsko ribolovnih takmičenja u BiH.

Pecalo se četiri sata po ugodnom vremenu, voda je bila mirna, riba je radila odlično, zadnji sat je počeo da puše vjetar koji je pokrenuo manje talase, ali to nije predstavljalo problem da takmičari nastave sa ribolovnim aktivnostima.

Ulovi ribolovaca su bili odlični, naravno radi se o kvalitenim i jakim ekipama, podatak da je osamnaest ribolovaca za četiri sata ulovilo 173,69 kg ribe dovoljno govori. Prosjek ulova po jednom ribolovcu iznosi 9,65 kg ribe.

Nakon obavljenog vaganja i sumiranja rezultata sudijska ekipa je objavila ekipni poredak:

1. USR “Sarajevo 1906” Sarajevo,
2. SRD “Jelah-Tešanj”,
3. SRD ”Ukrina” Derventa,
4. USR “Glavatica” Jablanica,
5. USR “Blinker” Kalošević-Tešanj,
6. SRD “Vogošća” Vogošća,

Prve tri ekipe su nagrađene medaljama i peharima.

Čestitamo ekipama i želimo im puno uspjeha na Jadransko-podunavskom KUP—u.

Bistro.