Nova pobjeda nogometašica “Borca”.

Proteklog vikenda je na “Šibovima” u Jelahu, ženska selekcija FK “Borac” Jelah igrala prvenstvenu utakmicu drugog kola 2. ženske nogometne lige FBiH, protiv ekipe ŽNK “Rosa Brandis” iz Travnika, te zabilježila drugu uzastopnu pobjedu rezultatom 4-1.

I pored visokog poraza, gostujuća ekipa ipak je pokazala karakter i dobru igru. “Borac” je došao u vođstvo već u 3. minutu kada je odlična Medina Tuka pogodila mrežu gošći iz Travnika, a na 2:0 povisila je Šeherzada Djedović eurogolom u 22. minutu. Svoj drugi pogodak Medina Tuka je postigla u 36. minuti a golgeterski niz nastavila je i Nermina Kantić koja je pogodila u 55. minutu. Gošće iz Travnika uspjele su da umanje poraz u 85. minutu.

U narednom, 3. kolu naše nogometašice gostuju kod ŽNK “Zvijezda” Gradačac.

Poslije odigrana dva kola naša ekipa je na čelu tabele sa 6 bodova, koliko imaju i ekipe ŽNK “Libero” Goražde i ŽNK “Zvijezda” Gradačac.